Аудит та надання впевненості
ІІІ рівень сертифікації
МЕТА ІСПИТУ
Іспит з «Аудиту та надання впевненості» має на меті перевірити знання та навички щодо розуміння важливих аспектів управління завданням з надання впевненості, в першу чергу з обов’язкового аудиту): прийняття/ продовження співпраці, планування, проведення, завершення та звітування.
Більш детально, іспит стосуватиметься:
розуміння характеру, мети та обсягу завдань з обов’язкового аудиту фінансової звітності, його регуляторного середовища та етичних вимог;
планування аудиту та проведення оцінки ризиків;
аудиту та огляду фінансової звітності;
розуміння необхідності оцінки внутрішнього контролю;
отримання аудиторських доказів;
документування результатів аудиту, зокрема складання звіту незалежного аудитора;
володіння професійними вміннями та цифровими технологіями.
*А та В - Межі когнітивних рівнів.
ПІДХІД ДО ПЕРЕВІРКИ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ З АУДИТУ ТА НАДАННЯ ВПЕВНЕНОСТІ
Іспит «Аудит та надання впевненості» проводиться у письмовій формі та триває три години. Перед початком іспиту кандидатам надається 15 хвилин для ознайомлення з екзаменаційним завданням.
Завдання іспиту згруповані в дві частини – А та Б. Кількість завдань у кожній частині, розподіл балів та короткий опис завдань наведений нижче.
МІСЦЕ ІСПИТУ З «АУДИТУ НА ТА НАДАННЯ ВПЕВНЕНОСТІ» В СЕРТИФІКАЦІЇ «СРАUKRAINE»
Програма сертифікації членів ФПБАУ відповідно до чинного Положення про сертифікацію, передбачає послідовне складання іспитів за трьома рівнями та присвоєння кваліфікації за кожним із них за наявності відповідного стажу. Іспити кандидатами складаються послідовно від першого до третього рівнів. Послідовність складання іспитів в межах рівня кандидат визначає самостійно.
Іспит «Аудит та надання впевненості» є одним з іспитів третього рівня. Програма іспиту передбачає поглиблення знань та отримання навичок з етики аудитора, зокрема з стандартів незалежності.
Успішне виконання тестів і завдань передбачають від кандидатів послідовного поглибленого застосування знань і навичок, здобутих як під час підготовки до іспиту, так і отримання достатнього практичного досвіду, визначеного Положенням про сертифікацію.