Illustration
Illustration
Illustration

Аудит та надання впевненості

ІІІ рівень сертифікації

МЕТА ІСПИТУ

Іспит з «Аудиту та надання впевненості» має на меті перевірити знання та навички щодо розуміння важливих аспектів управління завданням з надання впевненості, в першу чергу з обов’язкового аудиту): прийняття/ продовження співпраці, планування, проведення, завершення та звітування.
Більш детально, іспит стосуватиметься:
розуміння характеру, мети та обсягу завдань з обов’язкового аудиту фінансової звітності, його регуляторного середовища та етичних вимог;
планування аудиту та проведення оцінки ризиків;
аудиту та огляду фінансової звітності;
розуміння необхідності оцінки внутрішнього контролю;
отримання аудиторських доказів;
документування результатів аудиту, зокрема складання звіту незалежного аудитора;
володіння професійними вміннями та цифровими технологіями.

Для успішного складання іспиту з Аудиту та надання впевненості кандидати повинні бути здатними:

  • Демонструвати розуміння концептуальних основ аудиту і забезпечення впевненості, функцій обов’язкового аудиту, регуляторного середовища, включаючи професійну етику.

  • Описувати процес отримання та прийняття аудиторських завдань, отримання розуміння суб’єкта господарювання та його бізнес-середовища, оцінки ризику суттєвих викривлень і планування аудиту фінансової звітності

  • Пояснювати та оцінювати систему внутрішнього контролю, методи та процедури аудиту, включаючи ІТ-системи для виявлення та передачі інформації про ризики контролю та їхні потенційні наслідки, надаючи відповідні рекомендації. Описувати сферу, роль і функції внутрішнього аудиту

  • Описувати та докази, отримані аудитором та іншими особами, необхідні для досягнення цілей завдань з аудиту і застосування Міжнародних стандартів аудиту (МСА)

  • Пояснювати, як розгляд подальших подій і принцип безперервності можуть інформувати про висновки аудиторської роботи та відображені в різних типах аудиторського звіту, письмових заявах та остаточному огляді та звіті

  • Демонструвати професійні вміння та навички володіння цифровими технологіями

Ілюстрація показує зв’язки між основними компетентностями (розділами програми), які слід використовувати при плануванні викладання та навчання

Illustration

ПРОГРАМА ІСПИТУ «Корпоративні фінанси та управління ризиками»

Illustration

*А та В - Межі когнітивних рівнів.

ПІДХІД ДО ПЕРЕВІРКИ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ З АУДИТУ ТА НАДАННЯ ВПЕВНЕНОСТІ

Іспит «Аудит та надання впевненості» проводиться у письмовій формі та триває три години. Перед початком іспиту кандидатам надається 15 хвилин для ознайомлення з екзаменаційним завданням.
Завдання іспиту згруповані в дві частини – А та Б. Кількість завдань у кожній частині, розподіл балів та короткий опис завдань наведений нижче.

Illustration

Частина А охоплює всі теми програми іспиту.
Частина Б переважно охоплює прийняття та продовження співпраці з клієнтом з аудиту, планування та оцінку ризиків, оцінку внутрішнього контролю, аудиторські процедури та аудиторські докази, звітування незалежного аудитора.
Для успішного складання іспиту кандидат повинен виконати завдання з усіх розділів.
Черговість виконання завдань кандидат обирає самостійно. Усі необхідні матеріали та додаткова інформація, пов’язані з іспитом, доступні кандидатам в рамках іспиту.

МІСЦЕ ІСПИТУ З «АУДИТУ НА ТА НАДАННЯ ВПЕВНЕНОСТІ» В СЕРТИФІКАЦІЇ «СРАUKRAINE»

Програма сертифікації членів ФПБАУ відповідно до чинного Положення про сертифікацію, передбачає послідовне складання іспитів за трьома рівнями та присвоєння кваліфікації за кожним із них за наявності відповідного стажу. Іспити кандидатами складаються послідовно від першого до третього рівнів. Послідовність складання іспитів в межах рівня кандидат визначає самостійно.
Іспит «Аудит та надання впевненості» є одним з іспитів третього рівня. Програма іспиту передбачає поглиблення знань та отримання навичок з етики аудитора, зокрема з стандартів незалежності.
Успішне виконання тестів і завдань передбачають від кандидатів послідовного поглибленого застосування знань і навичок, здобутих як під час підготовки до іспиту, так і отримання достатнього практичного досвіду, визначеного Положенням про сертифікацію.

Made with